Vidalı Mil / Somun

Vidalı Mil / Somun

Ürün Kodu : Ergo-302

Vidalı mil, bilye yataklı bir somunun vida dişleri açılmış,  bir mil üzerindeki dönme hareketini doğrusal harekete çeviren makine elemanıdır.

Seride Taşlanmış- Ovalanmış-Özel ölçü vidalı mil  çözümlerimiz ile eksiksiz bir  Vidalı mil & Somun yelpazesi sunuyoruz .

Taşlanmış vidalı bilyalı miller;  P3, P5, doğruluklarında, eksenel boşluklu, eksenel boşluksuz veya ön yükte ürünleriz mevcuttur. Yüksek konumlandırma doğruluğu, yüksek tekrarlana bilirlik hassasiyeti, pürüzsüz hareket ve uzun dayanım süresi gerektiren uygulamalarda kullanılır.

Ovalanmış bilyalı miller ; P7 doğruluklarında, eksenel boşluklu, eksenel boşluksuz veya ön yükte mevcuttur. Daha düşük doğruluk derecesi gerektiren uygulamalarda kullanılır  ama yine de yüksek verim ve uzun dayanım süresi gereklidir.

Vidalı milin seçimin de dikkat edilmesi gereken  ;  Montaj metotlarına göre , izin verilen eksenel yük ve izin verilen dönme hızı  (Kritik hız )vidalı milin montaj şekli ile değişiklik göstermektedir. Böylece, şartlar göz önüne alınarak en uygun montaj metodu oluşturmak şarttır. Bu konuda uzman ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır.

 Vidalı mil & Somun  Avantajlarını Sunar :

* Yüksek verimlilik (η> 0.9), yani düşük tahrik gücü, düşük kendi kendine ısınma

* Yüksek yük katsayısı

* Düşük sürtünme, çubuk kaymaz çalışma

* Minimum yıpranma, yani sabit konumlandırma hassasiyeti

* Çok iyi tekrarlanabilir ilik

* Yüksek güvenilirlik ve dayanıklılık
 

E-Magaza