Servo Motor Planet Redüktör

Servo Motor Planet Redüktör

Ürün Kodu : Ergo-403

Redüktörde dişliler kullanılarak hız/devir düşürülür ve yüksek tork elde edilir. Redüktör sabit devirli elektrik motorlarından değişken devirli bir dönme hareketi elde etmek için motorun çıkış şaftına bağlanır.

Yapı olarak dişli çarklar, dişli yataklar ve millerden oluşan redüktörler alüminyum, demir, çelik gibi malzemelerden üretilmektedir. Dişlileri sürekli yağlı olmalıdır.

Seride , Kullanılan dişli çeşidine göre; Düz dişli redüktör , Sonsuz vidalı redüktör , Helisel dişlili redüktör, Konik dişlili redüktör, Konik-helisel dişli redüktör , Hypoid dişlili redüktör , Paralel dişli redüktör , Planet dişli redüktör seçenekleri mevcuttur.

Avantajlar

*Redüktörün en önemli avantajı motorları dişlilerle ayrı ayrı tasarlama ve entegre etme adımını ortadan kaldırarak tasarım ve uygulamayı basitleştirmesi ve mühendislik maliyetlerini azaltmasıdır.

*Entegre bir ünite olduğu için, akuplaj ihtiyacını ortadan kaldırır ve olası hizalama sorunlarını da ortadan kaldırır.

*Karmaşık bir yapıda değildir, kullanımı kolaydır.

*Daha az bakım maliyeti oluşturur.

*Ses seviyesi azdır.

*Daha az güç tüketir.

*Az yıpranırlar ve kullanım ömürleri uzundur.

Planet redüktör seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

*Mekanik kontroldür. Mekanik kontrolde birincil olarak, makinenin çalışma koşullarının değerlendirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.Dişli sistem ne kadar süre çalıştırıldığı ve bu süre zarfındaki start ve stop sayısı planet redüktör seçimi için önemli bir durumdur.

*.Redüktöre gelecek olana radyal ve eksenel olarak tanımlanan yüktür. Bu yük redüktör mili üzerine uygulanmakta olup, planet redüktörün bu yük göz önünde tutularak seçilmesi doğru bir tercih olacaktır.

* Uygulamaya uygun seri için gerekli olan ; Motor gücü ve hızı ,çalışma saati, İstenen çıkış hızı ve torku, Montaj pozisyonu, İtme yükü Redüktör seçimini değiştirecek faktörlerdir. Bu konuda uzman ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır

.